zapisz się

Chirurgia stomatologiczna Gdańsk

CHIRURGIA
 
 

Chirurgia stomatologiczna przez lata kojarzona była z usuwaniem zębów. W Centrum Stomatologii FAN-DENT dr Madalińskiej proponujemy znacznie więcej.

 

Dzisiejsza chirurgia stomatologiczna paza standardowym usuwaniem zębów zajmuje się kompleksową poprawą ilości i jakości tkanek jamy ustnej m.in. przy użyciu biomateriałów (sztucznej kości lub błon kolagenowych) albo ludzkiej tkanki kostnej tak, aby w przyszłości łatwiej było uzupełnić braki zębów na przykład implantami lub mostami.

 

Możliwe są zabiegi regeneracji i odbudowy kości, dziąseł oraz wszczepienie implantów zębowych zaraz po ekstrakcji. Jeżeli nie ma innej możliwości to BEZ BÓLU usuwamy zęby, resztki korzeni, dłutujemy zęby ósme tzw. mądrości oraz zęby zatrzymane. Staramy się ograniczyć dolegliwości i obrzęki po zabiegowe poprzez zastosowanie fizjoterapii.

 

Wykonujemy korekty przyczepu wędzidełek warg i języka, pogrubiamy dziąsła, pokrywamy odsłonięte korzenie zębów a także wykonujemy kortykotomie (dekortykacje) ortodontyczne przyspieszające 3-4x leczenie aparatami stałymi. Takie leczenie ortodontyczne trwa wtedy dużo krócej i nie ma nawrotu wady, przy okazji tkanki dookoła przesuwanych zębów nie ulegają ścieńczeniu i nie zanikają!

 

W obecnych czasach zmieniło się podejście do chirurgii stomatologicznej. Staramy się wykonywać wszystkie zabiegi w skutecznym i bezbolesnym znieczuleniu, w taki sposób, aby ochronić tkanki sąsiednie. Do znieczulenia stosujemy komputerowo-sterowane urządzenia THE WAND, CITOJECT lub QUICK SLEEPER. Pracujemy tak, aby w miarę możliwości zachować jak największą objętość i wysokość kości co warunkuje późniejszą możliwość komfortowej odbudowy protetycznej. W tym celu możemy posłużyć się technikami piezochirurgicznymi przy użyciu najnowocześniejszych technologii Piezochurgery®.

 

Czy można sobie wyobrazić piękny uśmiech bez zdrowych, różowych dziąseł?... Dzięki chirurgicznym operacjom plastycznym dziąseł w Centrum FAN-DENT możecie Państwo zyskać wspaniały, pełny naturalny uśmiech bez stosowania kompromisów. Rany szyjemy przy użyciu bardzo cienkich nici, w taki sposób aby zminimalizować możliwość powstania blizn i niedokrwienia. W przypadku cienkiego dziąsła możemy je pogrubić.

 

W ostatnich latach szeroki dostęp do technik mikroinwazyjnych i narzędzi mikrochirurgicznych w stomatologii umożliwił wykonywanie zabiegów bardziej precyzyjnie. Do tego celu używa się mikroskopów zabiegowych. W naszym Centrum stomatologicznym w celach diagnostycznych i leczniczych posługujemy się najwyższej jakości mikroskopem lub lupami umożliwiającymi perfekcyjną i wygodną pracę z pacjentem. Mikroskop wyposażony jest w przesłony i powiększenia do pracy w endodoncji, stomatologii estetycznej, protetyce jak również w chirurgii stomatologicznej, periodontologicznej i implantologii.

 

Usunięcie całego zęba jest ostatecznością. Możemy usunąć tylko jeden z korzeni zęba pozostawiając w ustach pozostałą część zęba tak, aby dalej można było na nim gryźć. Taki zabieg to hemisekcja. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. W przypadku dużego zniszczenia kości spowodowanego stanem zapalnym dookoła usuwanego korzenia uzupełniamy miejsce po brakującym korzeniu biomateriałem lub kolagenem. Pozostawiony korzeń można wykorzystać jako dodatkowy filar przy uzupełnieniu braków zębów np. mostem.

 

W przypadku, gdy leczenie endodontyczne (kanałowe) zapalenia lub zgorzeli miazgi kończy się niepowodzeniem i proces zapalny toczy się dookoła wierzchołka korzenia zęba wykonujemy zabieg polegający na usunięciu tego wierzchołka, aż do tkanek zdrowych. Podczas zabiegu usuwa się tkanki zapalne i ziarninę. Zbieg wykonuje się delikatnymi technikami mikroinwazyjnymi, jest to resekcja wierzchołka korzenia.

 

Nie jesteśmy pewni, czy wiecie, że większość zabiegów na kości z zakresu periochirurgii i chirurgii stomatologicznej można wykonać przy pomocy wysokiej klasy urządzenia piezochirurgicznego lub lasera tzw. twardego: erbowo-chromowego Waterlase. Po takim zabiegu nie ma opuchlizny i rany goją się dużo szybciej, bez blizn.

 

Piezochirurgia - zapewnia najwyższą ochronę tkanek miękkich przed uszkodzeniem (naczyń tętniczych i żylnych, nerwów i błony śluzowej zatok) podczas pracy w kości. Gojenie ran po zabiegu jest szybsze, obrzęki tkanek i ból po zabiegu są dużo mniejsze.

 

TA TECHNIKA POZWALA NA BARDZO DELIKATNE PRZEPROWADZENIE NASTĘPUJĄCYCH ZABIEGÓW:

  • usuwanie zębów, także zatrzymanych, zębów mądrości (ósemek),
  • delikatne wydłużanie koron zębów, które będą odtwarzane na wkładach przy pomocy koron,
  • kortykotomie ortodontyczne,
  • rozszczepianie wyrostka zębodołowego podczas implantacji,
  • wygładzanie i oczyszczanie powierzchni korzeni zębów w zabiegach periodontologicznych.

 

Cięcie tkanek odbywa się przy pomocy przy pomocy delikatnych drgań (znacznie słabiej odczuwalnych przez pacjenta niż tradycyjna technika chirurgiczna) pozwala  opracować tkankę kostną bezpiecznie i bez nieprzyjemnych dla pacjenta odczuć wiercenia. Minimalizuje odczyny po zabiegowe takie jak: ból i obrzęk. Najlepiej ogranicza przypadkowe uszkodzenia naczyń krwionośnych, tkanek miękkich i  nerwów podczas trwania zabiegu.

 

Zastosowanie:

  • Implantologia
  • Usunięcie zębów, w tym zatrzymanych ósemek
  • Leczenie paradontozy, kiretaż głęboki
  • Augmentacja, odbudowa kości
  • Bezpieczne podniesienie zatoki- sinus lift przy implantacji, metodą zamkniętą i otwartą ( przy metodzie zamkniętej prawie nie powoduje występowania obrzęku w dniach po zabiegu

 

TECHNIKI CHIRURGICZNE Z ZASTOSOWANIEM FIBRYNY BOGATOPŁYTKOWEJ:

 

PRF (Platelet Rich Fibrin) zawiera wielokrotnie zwiększone zagęszczenie czynników wzrostu w porównaniu ze zwykłą krwią. Metoda leczenia z  PRF polega na pobraniu krwi własnej pacjenta do sterylnego zestawu jednorazowego użytku, który służy do separacji koncentratu płytkowego. Koncentrat taki przygotowuje się w czasie kilkunastu minut przy pomocy specjalnej wirówki do PRF a następnie wykorzystuje się go jako wypełnienie tkanek w przypadku braków kości podczas zabiegów implantacji, podnoszenia dna zatoki, podczas zabiegów periodontologicznych lub jako zabezpieczenie zębodołu po ekstrakcji zęba.

 

Największą zaletą tej metody jest biokompatybilność i autogenność materiału, tzn. jest to naturalna błona pochodząca z odpowiednio spreparowanej krwi Pacjenta, a nie substancja sztuczna, która może nieść za sobą ryzyko nie przyswojenia jej przez organizm w całości lub spowodować, w niektórych przypadkach wystąpienie reakcji uczuleniowej. Koncentrat PRF można mieszać z biomateriałami, co zwiększa ich przyswajalność, po takim zabiegu zmniejszona jest opuchlizna po zabiegowa.

Przejdź do cennika

Fan-Dent | NIP: 5842772639

+48 501 747 876 , +48 58 522 30 40, +48 798 986 910 (sms)

rejestracjafandent@gmail.com

Godziny otwarcia:
pn - czw 8:00 - 20:00
pt 8:00 - 18:00

Pełny kontakt