zapisz się

Implanty zębów Gdańsk

IMPLANTY
 
 

Nawet pojedynczy brak w uzębieniu może prowadzić do problemów zdrowotnych, funkcjonalnych oraz estetycznych. Dentystyczne implanty zębów wstawiamy w naszym gabinecie w Gdańsku. Zastosowanie ich pozwala na zapobieganie takim konsekwencjom jak: wady zgryzu, pochylenie sąsiednich zębów, zanik kości, zaburzenia zwarcia, które mogą generować bóle głowy i stawów skroniowo-żuchwowych. Dodatkowo nieleczony brak może powodować cofanie się dziąseł z sąsiednich zębów oraz tworzenie się nieestetycznych przestrzeni w uzębieniu, co z czasem może prowadzić do wzrostu kosztów leczenia stomatologicznego.

Implanty Dentystyczne w Gdańsku

Implant zęba to rozwiązanie polegające na zastosowaniu śruby tytanowej, która trwale zrasta się z kością żuchwy lub szczęki, zastępując naturalny korzeń. Jest to materiał biokompatybilny, obojętny dla organizmu i jamy ustnej. Implanty stomatologiczne umożliwiają odbudowę pojedynczego zęba za pomocą korony protetycznej, a w przypadku większej liczby braków – zastosowanie mostu protetycznego. W sytuacjach, gdy pacjent utracił większość uzębienia, możliwe jest założenie mostu lub protezy zatrzaskującej się na tego typu kilku sztucznych korzeniach zębowych. Taka proteza nie przesuwa się podczas mówienia i jedzenia pokarmów, co gwarantuje duży komfort życia.

Implanty stomatologiczne – uzupełnienie braków w uzębieniu

Implantacja jest zabiegiem w dużym stopniu przewidywalnym i większość pacjentów może bezpiecznie mieć wszczepione implanty dentystyczne, jednakże po kilku latach użytkowania mogą wystąpić jakieś problemy. Czasami po kilku latach konieczne jest jakieś postępowanie chirurgiczne np. pogrubienie zanikającego dziąsła przy wszczepie (tkanki z czasem robią się cieńsze) lub konieczna jest wymiana zużytych części protetycznych tak jak w przypadku każdej części mechanicznej.

Bardzo istotne jest przestrzegania konserwacji wszczepionych śrub polegającej na oczyszczaniu ich powierzchni przylegających do tkanek miękkich raz na 6 miesięcy, aby zapobiec akumulacji w tym miejscu bakterii i wytworzenia się stanu zapalnego, który może doprowadzić do zaniku kości dookoła implantu, czyli dezintegracji i jego utraty.

Przed przystąpieniem do zabiegu, niezbędna jest wizyta w gabinecie stomatologicznym w celu ustalenie planu leczenie.

Przejdź do cennika

Fan-Dent | NIP: 5842772639

+48 501 747 876 , +48 58 522 30 40, +48 798 986 910 (sms)

rejestracjafandent@gmail.com

Godziny otwarcia:
pn - czw 8:00 - 20:00
pt 8:00 - 18:00

Pełny kontakt