zapisz się

Oferta

IMPLANTY
IMPLANTY
Implanty zębów Gdańsk

Nawet pojedynczy brak  zęba może powodować problemy zdrowotne. Konsekwencje wynikające z braku stałego zęba mogą być poważne: zdrowotne,  funkcjonalne i estetyczne. Może pojawić się wada zgryzu, pochylenie sąsiednich zębów, zanik kości, zaburzenia zwarcia generujące bóle głowy i stawów skroniowo-żuchwowych, ucieczka dziąsła z korzeni sąsiednich zębów oraz mogą wytworzyć się puste przestrzenie pomiędzy przednimi zębami co jest nieestetyczne a w przyszłości generuje wyższe koszty leczenia stomatologicznego.

 

Rozwiązaniem z wyboru zapewniającym komfort i zdrowie jest uzupełnienie braku zęba implantem lub mostem protetycznym.

 

Implant to śruba tytanowa na stałe zrastająca się z kością żuchwy lub szczęki, która zastępuje korzeń zęba. Jest ona obojętna dla środowiska jamy ustnej i organizmu. Na implancie możemy odbudować pojedynczy ząb koroną protetyczną lub przy kilku implantach zastosować rozwiązanie w postaci mostu uzupełniającego większą ilość brakujących zębów. W przypadku braku większej ilości lub wszystkich zębów założyć most lub protezę zatrzaskującą się na kilku implantach. Taka proteza nie przesuwa się podczas mówienia i jedzenia pokarmów, co gwarantuje duży komfort życia.

 

Implantacja jest zabiegiem w dużym stopniu przewidywalnym i większość pacjentów może bezpiecznie mieć wszczepione implanty zębowe jednakże tak jak z zębami, po kilku latach użytkowania implantów, nawet prawidłowo serwisowanych, mogą wystąpić jakieś problemy. Istotne jest, aby prawidłowo je czyścić i zgłaszać się na wizyty kontrolne. Czasami po kilku latach konieczne jest jakieś postępowanie chirurgiczne np. pogrubienie zanikającego dziąsła przy  implancie (tkanki z czasem robią się cieńsze) lub konieczna jest wymiana zużytych części protetycznych tak jak w przypadku każdej części mechanicznej.

 

Bardzo istotne jest przestrzegania konserwacji wszczepionych implantów polegającej na oczyszczaniu ich powierzchni przylegających do tkanek miękkich raz na 6 miesięcy aby zapobiec akumulacji w tym miejscu bakterii i wytworzenia się stanu zapalnego, który może doprowadzić do zaniku kości dookoła implantu czyli dezintegracji i jego utraty.

Przejdź do cennika

Juliusza Słowackiego 71/2
80-257 Gdańsk

501 747 876
rejestracjafandent@gmail.com

Godziny otwarcia:
pn - czw 7:00 - 20:00
pt 7:00 - 15:00

Pełny kontakt