zapisz się

Oferta

ORTODONCJA -INVISILINE GO
 
 

Gabinet współpracuje z wysokiej klasy specjalistami z dziedziny ortodoncji. Wykonujemy zabiegi z zakresu wszczepiania implantów ortodontycznych oraz kortykotomii i regeneracji tkanek w ramach leczenia ortodontycznego. Ortodoncja to jadna z naszych podstawowych specjalizacji.

W wyniku leczenia ortodontycznymi aparatami stałymi u osób dorosłych i młodzieży czasami pojawiają się obnażenia korzeni zębów, które grożą utratą podparcia kostnego i nie wyglądają zbyt estetycznie. Wykonujemy zabiegi polegające na pokrywaniu tych recesji dziąsłem i w miarę możliwości przywracamy  ich pierwotny wygląd i kształt. Zabieg ten nazywany jest pokryciem recesji i przeprowadzamy go techniką przeszczepu tkanki łącznej.

Ortodonta - ważne informacje


Jeżeli pacjent planuje leczenie ortodontyczne przy pomocy aparatu stałego, to w celu uniknięcia wyżej wymienionych problemów wskazana jest konsultacja ze specjalistą periodontologiem aby ocenić wydolność tkanek przyzębia (kość wyrostka zębodołowego, dziąsło) na obciążenia powstające na skutek leczenia ortodontycznego przy pomocy aparatu stałego. Często lepsze efekty estetyczne uzyskamy wtedy, gdy przed założeniem aparatu pogrubimy dziąsło poprzez przeszczepienie tkanki łącznej. Efekt widoczny jest po 4-ech tygodniach. Po takim zabiegu nie należy zakładać aparatu stałego co najmniej przez 3 miesiące aby pozwolić na stabilizację i dojrzewanie przeszczepionej tkanki.

 

W ramach leczenia we współpracy z ortodontą wykonujemy zabiegi kortykotomii umożliwiające skrócenie czasu leczenia ortodontycznego aparatem stałym. Zabieg ten umożliwia przesuwanie zębów wraz z całym fragmentem kości i dużo rzadziej prowadzi do takich powikłań leczenia ortodontycznego jak: resorpcja korzeni przesuwanych zębów, recesje (ucieczka) dziąsła i nawrót wady ortodontycznej.

 

Po leczeniu ortodontycznym wykonujemy zabiegi ekwilibracji skracające czas stosowania retencji i zapobiegające nawracaniu wady ortodontycznej

Przejdź do cennika

Fan-Dent | NIP: 5842772639

+48 501 747 876 , +48 58 522 30 40, +48 798 986 910 (sms)

rejestracjafandent@gmail.com

Godziny otwarcia:
pn - czw 8:00 - 20:00
pt 8:00 - 18:00

Pełny kontakt