zapisz się

Wybielanie zębów Gdańsk

WYBIELANIE
 
 

Wybielanie zębów to niezwykły zabieg, który umożliwia wydobycie prawdziwego piękna z naturalnego uśmiechu. Często nawet na pięknych zębach osadzają się barwniki z pokarmów, kawy, herbaty, wina czy papierosów. W trakcie wybielania zębów składniki żelu wybielającego wnikają w głąb zębów gdzie uwalniają atomy tlenu powodujące utlenienie- wybielenie przebarwień. Białe zęby to podstawa zdrowego i młodego wyglądu. Ładny uśmiech to dobre samopoczucie i pewność siebie. Okazuje się, że osiągnięcie zniewalającego efektu nie jest wcale takie trudne.

Wybielanie zębów - dlaczego u dentysty?


Warto zdecydować się na zabieg wybielający w gabinecie stomatologicznym, który gwarantuje bardzo dobry efekt i pozwala na pełną kontrolę bezpieczeństwa zabiegu. Niektóre defekty estetyczne zębów da się naprawić tylko z pomocą specjalisty (przebarwienia po antybiotykach, zęby z defektami szkliwa).

 

Wybielać można też zęby nadwrażliwe i u osób cierpiących z powodu paradontozy, ale takie leczenie powinno być przygotowane i przeprowadzane przez lekarza specjalistę.

Wybielanie zębów - o tym pamiętaj:

 

Warto pamiętać, że przed wybielaniem zębów, z reguły 24 godziny wcześniej, poddaje się je oczyszczaniu i piaskowaniu. Jest to zabieg przygotowujący, choć w wielu przypadkach także rozjaśnia w zauważalny sposób nasz uśmiech.

 

  • Wybielanie jednoseansowe w gabinecie stomatologicznym (może być z użyciem lampy-droższe) polega na zastosowaniu żelu wybielającego, podczas gdy dziąsła osłaniane są przy pomocy specjalnej silikonowej miękkiej osłony- koferdamu. Cały zabieg trwa około 2h. W tym czasie leki stosowane do wybielania reagują z przebarwionym szkliwem. Jest to jedyna bezpieczna metoda wybielania dla osób z obnażonymi korzeniami zębów, gdyż można je zabezpieczyć bardzo dokładnie przed powstaniem nadwrażliwości po zabiegowej.
  • Wybielanie przy użyciu laseroterapii gwarantuje bardzo dobry efekt estetyczny oraz pewność, że tkanki zęba nie zostaną uszkodzone podczas zabiegu gdyż podlegają biomodulacji podczas zabiegu. W efekcie nie ma po zabiegowej nadwrażliwości.
  • Wybielanie zębów martwych, leczonych kanałowo. Zdarza się, że po kilku latach od zakończenia leczenia kanałowego martwe zęby zmieniają kolor. Jeśli jest to widoczne, to można podczas kilku wizyt przywrócić pierwotny kolor zęba. Czasami wymaga to ponownego uszczelnienia kanału przed zabiegiem wybielania.

 

Kiedy wybielanie nie działa

W niektórych przypadkach nawet drogie specjalistyczne wybielanie zębów nie działa. Dotyczy to zębów niekompletnych, złamanych lub niekiedy martwych, leczonych dawno temu i wypełnianych starymi wypełnieniami kanałowymi. Uzyskanie estetycznego wyglądu zęba daje stomatologia estetyczna. Za pomocą żywicy kompozytowej bądź tzw. licówek formuje się na nowo kształt i kolor zęba.

Przejdź do cennika

Fan-Dent | NIP: 5842772639

+48 501 747 876 , +48 58 522 30 40, +48 798 986 910 (sms)

rejestracjafandent@gmail.com

Godziny otwarcia:
pn - czw 8:00 - 20:00
pt 8:00 - 18:00

Pełny kontakt